Brauciens suņu pajūgā

2021.gada februārī Covid-19 ierobežojumu dēļ šis pakalpojums nav pieejams.

Iztēlojieties… Ir sniegota ziemas diena. Zem kājām gurkst sniegs. No šķūņa klusiņām tiek izstumtas kamanas. Kāpēc klusiņām? Lai nepamodinātu kaimiņus. Haskiji, saprotot, ka paredzēts brauciens uz mežu, par to izrāda milzu prieku gaudojot. Pa rokai tiek salikts viss pārējais aprīkojums suņiem; māja smaržo pēc tikko ceptas maizes, un mēs gaidām ierodamies jūs.

Kad atbraucat jūs, ir haskiju bučas un iepazīšanās. Spiedzieni, sajūsmas saucieni, suņu ņurcīšana, un pa vidam stāsts par katru no viņiem. Tad vēl viena lekcija – praktiska pamācība kamanu vadīšanā, jo ne jau jūs laiski vizināsieties, bet paši izbaudīsiet, ko nozīmē vadīt suņu pajūgu jeb iejusties mušera* lomā. Nebaidieties, tas sākumā tikai šķiet nedaudz satraucoši. Visu ceļu mēs jūs pavadīsim un uzraudzīsim, lai ne ar jums, ne ar suņiem nekas slikts negadītos.

Un tad klāt ir pats aizraujošākais brīdis, kad jūs stāvat uz kamanām, mazliet satraukušies, bet aizrautības pilni nodoties piedzīvojumam ar Aļaskas sajūtu. Tiek atlaistas kamanu bremzes un uzsaukts suņiem: “Aiziet!” Tālākais ir atkarīgs no jums – jūsu sajūsmas spiedzieni, laimīga cilvēka sejas izteiksme, kad pirmās bailes pārvarētas un izjusta ziemas dienas burvība, traucoties pa meža ceļu haskiju pajūgā.

Kad atgriezīsimies mājās, jūs gaidīs silta zāļu tēja un pašcepta maize, kurai vienmēr visi prasa recepti. Tie, kas jau bijuši, zina, ka recepti neatklāsim, bet laipni cienāsim ar maizi atkal, kad atbrauksiet.

Praktiska informācija: trases garums – 8 km. Kopējā pasākuma ilgums – ~ 2 stundas. Ierašanās piemērotā apģērbā – vēlams sporta apģērbs, cimdi, cepure, šalle un ērti, silti zābaki.

1 brauciena laikā ir iespēja izbraukt no 1 līdz 5 cilvēkiem (vai nu pašam vadot pajūgu, vai arī vienam cilvēkam sēžot kamanās). Pārējie līdzbrauceji tikmēr pavada pajūgu, vērojot braucienu pa automašīnas logu, un pēc noteiktas distances paši stājas pajūga vadītāja vietā.

Pasākuma cena – EUR 100 

* Musher (no angļu valodas – pajūga vadītājs)