Sports

DSC00515
Jūs droši vien iedomājāties redzēt skaistu suņu pajūgu, kas skrien pa piesnigušu mežu. Ir arī tādi skati. Šī “nometnes” bilde ir kā atmiņas no pēdējām sacensībām, kas vēlreiz lika mums saprast, ka esam uz īstā ceļa.

Par sportu runājot, no 13 mūsu haskijiem fiziskajās aktivitātēs iesaistās visi. Citi biežāk un ilgāk, citi retāk un īsāk. Īsais izklāsts ir tāds, ka sākumā mūsu dzīvē ienāca Vulfa – kā izstāžu līnijas haskijs. Mums jau agrāk par to visu nebija nekādas nojausmas. Vulfa palīdzēja atklāt, ka pastāv tāda kamanu suņu pasaule. Un sākumā tas bija sprints ar viņas bērniem. Pirmos lielos laurus plūca viņas dēls Caruso. Joprojām lielākā kausa īpašnieks. Tad jau visi 4 vilka kamanas. Līdz pasaulē nāca Vulfas otrie 3 kucēni, un Hilux izvirzījās līderos (baikdžoringā ar Ilzi lieliski rezultāti). Arī Honda vienās sacensībās uzstādīja fantastisku sniegumu. Bet pārējā laikā viņas galvenais uzdevums bija būt līdersunim. Un viņa to pieprot lieliski, stūrējot lielo pajūgu vajadzīgajos virzienos pa Garkalnes un citiem mežiem.
Un tad mūsu dzīvē ieradās zviedru princis Frekkis. Un Marija. Sporta līnijas Sibīrijas haskiji. Gēni viņos ielikuši maratonistu spējas. Un no sprinta Ilze izlēma pāriet uz MID sacensībām. Tas nozīmē mežā pavadīt nevis 20 minūtes, bet 2-3 stundas. Kad treniņu mēra nevis kilometros, bet nobrauktajās stundās. Kad tu nedzen suni galopā, bet baudi viņa slaido riksi un izturību. Jā, tieši fiziskā izturība ir haskiju fenomens. Un mūsu zviedru ģimenīte (Frekkis, Marija, Daisy, Blue Berry, Nora un Heidy) šogad martā piedalījās savās pirmajās nopietnajās MID sacensībās. Ar 2 nakšu pavadīšanu nometnes vietā teltī. Ar 130 km trīs dienu garumā. Ar vēju un Zviedrijas kalniem. Un, protams, sniegu. Jo nekas to nespēj aizstāt.

IMG_7463